Podgrzewacz do butelek – czym się kierować, aby wybrać najlepszy?

Pośród wielu dostępnych akcesoriów i rzeczy koniecznych w wyprawce możemy całkowicie pominąć jedno urządzenie, które co prawda nie jest zakupem obowiązkowym, ale z pewnością ułatwi nam przygotowywanie posiłków dla dziecka, gdy karmimy je wyłącznie butelką.

Mowa o podgrzewaczu do butelek, który może pełnić więcej ról niż tylko znajdujący się w nazwie podgrzewacz.

Czym dokładnie jest podgrzewacz do butelek? Jakie są jego rodzaje oraz na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszy?

Czytajcie dalej.

podgrzewacz do butelek - ciazaicalareszta.pl
Ile kosztuje dobrej jakość podgrzewacz do butelek? Sprawdź cenę oraz poznaj opinie o tym urządzeniu.

Czym jest i jak działa podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek, jak sama nazwa wskazuje, służy do podgrzewania butelek z mlekiem dla noworodka bądź niemowlaka. Dokładna zasada ich działania zależy od tego, jaki wybierzemy model podgrzewacza.

Podgrzewacz na wodę umożliwia nagrzewanie mleka w butelce poprzez przekazywanie jej ciepła z wody. Dzięki temu nie grozi nam uszkodzenie butelki.

Podgrzewacze do butelek bez wody to najczęściej podgrzewacze, z których można korzystać w samochodzie. Butelka lub słoiczek z pokarmem wkłada się do specjalnego rękawa. Rękaw ten się nagrzewa i przekazuje swoje ciepło pojemnikowi z pokarmem.

Z kolei podgrzewacz parowy ogrzewa butelkę poprzez wytwarzanie pary wodnej. Z tego procesu wynika również dodatkowa korzyść, ponieważ gorąca para wodna dodatkowo sterylizuje butelkę.

Jakie są rodzaje podgrzewaczy do butelek?

Decydując się na zakup podgrzewacza do butelek mamy do wyboru:

 • podgrzewacz standardowy, który umożliwia podgrzanie pokarmu znajdującego się w butelce, jak i słoiczku, pośród nich możemy zetknąć się z podgrzewaczami uniwersalnymi, w których ogrzejemy każdy rodzaj butelki z mlekiem, a także podgrzewacze dedykowane, w których mamy możliwość ogrzewania wyłącznie butelek ściśle określonych marek,
 • podgrzewacz samochodowy, jest podgrzewaczem mobilnym oraz lekkim, chociaż ten rodzaj podgrzewacza zasilany jest przez samochód to nie wpływa to na jakość czy czas nagrzewania jedzenia dla niemowlaka, zazwyczaj czas ten wynosi nie dłużej niż 10 minut,
 • podgrzewacz ze sterylizatorem, dzięki niemu nie tylko podgrzewamy posiłek dla dziecka, ale mamy również możliwość odkażenia przy użyciu wysokich temperatur zarówno butelek, jak i smoczków,
 • podgrzewacz podwójny, który stworzony został z myślą o rodzicach bliźniąt, pozwala on na jednoczesne ogrzewanie dwóch butelek z mlekiem.

Który rodzaj podgrzewaczy wydał się Wam najbardziej interesujący?

Na co zwrócić uwagę wybierając podgrzewacz do butelek?

Wybierając podgrzewacz do butelek musimy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

 • moc podgrzewacza – wyższa moc idzie w parze z szybszym czasem podgrzewania posiłku,
 • wymiary podgrzewacza – są one istotne jeśli wybrany przez nas podgrzewacz dopuszcza ogrzewanie butelek wyłącznie o wybranych wielkościach, jednak na rynku dostępne są również urządzenia, które pozwalają na wybór wielkości ogrzewanej butelki dzięki czemu są dość uniwersalne,
 • rodzaj zasilania – do wyboru mamy zazwyczaj zasilanie sieciowe oraz akumulatoro – sieciowe, jeśli z podgrzewacza zamierzamy korzystać wyłącznie w domu to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainwestować w model zasilany wyłącznie sieciowo,
 • zakres temperatur – wybierając podgrzewacz do butelek pamiętajmy, że temperatura podgrzewania będzie różnić się w zależności od rodzaju posiłku czy jego gęstości, z tego względu warto zainteresować się podgrzewaczami oferującymi ustawienie dogodnej dla nas temperatury, jeśli podgrzewacz może nagrzać się nawet do 100 stopni Celsjusza to zyskamy również sterylizator.

Jeśli interesuje Was podgrzewacz spełniający powyższe kryteria, a nawet oferujący od siebie jeszcze coś więcej to zajrzyjcie na stronę chicco.pl i przekonajcie się na własne oczy, jak wygląda połączenie funkcjonalności z nowoczesnością.

podgrzewacz do butelek - ciazaicalareszta.pl
Jakie przydatne funkcje możemy spotkać w podgrzewaczu do butelek?

Jakie akcesoria oraz funkcje dodatkowe możemy spotkać w podgrzewaczach do butelek?

W podgrzewaczach do butelek możemy spotkać wiele przydatnych funkcji dodatkowych takich jak:

 • możliwość sterylizowania butelek przy pomocy gorącej pary wodnej,
 • jasny i czytelny wyświetlacz LCD, który informuje nas o aktualnych ustawieniach podgrzewacza,
 • funkcja automatycznego wyłączenia urządzenia, która jest bardzo przydatna i poprawia bezpieczeństwo w naszym domu, gdy zapomnimy odłączyć urządzenie,
 • funkcja automatycznego utrzymywania temperatury, która zwana jest również termostatem, opcja ta jest bardzo przydatna, ponieważ nigdy nie wiadomo co będzie do zrobienia przy małym dziecku, dzięki termostatowi możemy spokojnie przewinąć niemowlę, a temperatura posiłku będzie stała,
 • funkcja blendowania, która pozwala na przygotowanie smacznych i domowych zupek oraz przecierów warzywnych jeszcze przed podgrzaniem, funkcja ta oferuje nam nie tylko rozdrabnianie posiłku, ale również jego dokładne wymieszanie,
 • możliwość gotowania na parze, funkcja ta w połączeniu możliwością blendowania posiłku sprawia, że podgrzewacz się służy już wyłącznie do podgrzewania posiłków, ale także umożliwia ich przygotowanie niemal całkowicie od podstaw.

Dodatkami, które znacznie ułatwiają życie są również koszyczek na słoiczki, które dzięki niemu nie obijają się o siebie w trakcie podgrzewania oraz nie przesuwają, a także sygnał dźwiękowy informujący nas o zakończeniu procesu podgrzewania.

Opinie

Wielu rodziców i jeszcze więcej opinii. To chyba najtrafniejszy sposób, aby ująć w jednym zdaniu to co o podgrzewaczach myślą rodzice.

Jedni postrzegają podgrzewacze jako wielkie ułatwienie i odciążenie w przypadku karmienia butelką, zwłaszcza tego nocnego.

Z kolei drudzy uważają podgrzewacze za zbędny wydatek i wolą zastąpić je bardziej poręcznymi ich zdaniem, termosami. Jednak korzystanie z termosu może nie przypaść do gustu niemowlakom.

Dlaczego?

Otóż termosy mogą nadać wodzie bądź mleku charakterystyczny zapach i dziecko może nie chcieć spożywać takiego pokarmu.

Producenci i ceny podgrzewaczy do butelek

Podgrzewacze do butelek produkują firmy takie jak Alceto, Baby Mix, Babymoov, Beaba, Chicco, Difrax, Lovi, Mam Baby, Nuby, Nuvita, Oromed, Philips, Reer, Sisibabycare czy Tommee Tippee. Ceny podgrzewaczy zależą głównie od ich rodzaju oraz dostępnych funkcji i wahają się od 30 złotych do około 380 złotych.

Zobaczcie poniższą recenzję wybranego podgrzewacza do butelek:

Jakie macie zdanie na temat podgrzewaczy do butelek? Czy uznajecie je za konieczne wyposażenie wyprawki czy jedynie za ułatwiający życie dodatek?

Dajcie znać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *